Корисні поради

Як правильно приватизувати квартиру?

Після здобуття незалежності, 1992 року в Україні стартувала приватизація. Але, не дивлячись на це, на сьогоднішній день все ж таки існує вагомий відсоток житла, яке знаходиться у комунальній власності. До нього належать квартири осіб, які не бажають приватизувати житло у приватну власність; передані на баланс місцевої влади об’єкти житлового фонду; а також, державні програми з виділення житла військовослужбовцям та нужденним. Що ж потрібно враховувати тим, хто зважився на приватизацію?

Особливості приватизації:

 • Одного разу. Кожен громадянин України може приватизувати державне житло у власність лише один раз.
 • Сім’я. Згоду на приватизацію дають усі члени сім’ї, і після приватизації мають квартиру в рівних частках. Якщо один із членів сім’ї проти, у приватизації відмовляють усім.
 • Площа. Норма квадратних метрів на людину становить 21, додатково для сім’ї потрібно 10 кв.м., за велику площу доведеться доплачувати.
 • Не приватизуються квартири-музеї, квартири у закритих військових приміщеннях, службові квартири, які не придатні для проживання, приміщення у гуртожитках. Якщо житло включено до плану реконструкції, то приватизація здійснюється після ремонту.
 • Прописка. Не можна приватизувати квартиру на тих, хто там не прописаний. Після приватизації житло перебуває у власності, навіть якщо там ніхто не прописаний.

Приватизувати житло мають ті, хто отримав його за договором найму соціального, якщо ж квартира належить за договором безоплатного користування – її не можна приватизувати. Процедура оформлення досить складна і довга, вона займає багато часу, паперової тяганини і може спричинити додаткові витрати. Тому краще заздалегідь підготуватись до цього процесу.

Збір документів:

 • Заява на приватизацію. Враховуються всі члени сім’ї, та заповнюється у їх присутності, всі мають поставити свої підписи, після чого заява засвідчується начальником ЖЕКу.
 • Довідка про склад сім’ї. Можна отримати у ЖЕКу у паспортному відділі, термін дії довідки – місяць.
 • Копія ордера на квартиру та технічна документація. До технічної документації належать техпаспорт на квартиру, поверховий план приміщень, отримати її можна в БТІ.
 • Право приватизацію. Для підтвердження такого права необхідно надати паспорт, де не має відмітки про його використання або довідки з попереднього місця проживання.
 • Пільги. Якщо один із заявників має статус, який дозволяє використовувати пільгові умови приватизації, подаються копії документів, що підтверджують це право.
 • Інші документи. Квитанція про оплату послуг з оформлення документів, довідка з Ощадбанку про використання житлового чека, копію документів, що підтверджують особу (паспорт, свідоцтво про народження).

Усі зібрані документи подають до відділу приватизації при місцевій держадміністрації. Тут необхідно оплатити платіжні доручення, термін дії яких один місяць. При видачі свідоцтва на право власності у паспортах роблять позначки про використання права та в якому обсязі (кв.м). Свідоцтво реєструють обов’язково в БТІ.

Звернувшись до нас, Ви набагато спростите собі життя – всю бюрократичну тяганину ми беремо на себе.